Týden orienťáku pro Ukrajinu — 2. ročník!

21.2.2023 Dominika Plochová Převzato z ČSOS

Týden orienťáku pro Ukrajinu — 2. ročník!

Bude to již rok ode dne, kdy Rusové zaútočili na Ukrajinu. Zúčastněte se 2. ročníku Týdne orienťáku pro Ukrajinu a podpořte ukrajinské sportovce!

Čeští orienťáci před rokem zareagovali bezprecedentním způsobem, kdy se v rámci Týdne orienťáku pro Ukrajinu sešlo na transparentním účtu ČSOS přes 420 tisíc korun. Ty vzápětí putovaly z jedné poloviny na speciální účet Velvyslanectví Ukrajiny v Praze na okamžitou pomoc pro obranu Ukrajiny a z druhé poloviny na humanitární sbírku Člověka v tísni.

Krutá válka na Ukrajině zuří bohužel i nadále, a proto Český svaz orientačních sportů v týdnu od 27. února do 5. března vyhlašuje 2. ročník Týdne orienťáku pro Ukrajinu

Cíl akce zůstává stejný - uspořádat klubový trénink, menší závod, připravit FotoOrienťák (a ten vložit na stránku klubu, weby měst či sociální sítě) nebo připravit jakoukoliv jinou aktivitu. Mapy pro tyto aktivity by měly být graficky upravené v designu ukrajinské vlajky a ukrajinských symbolů (ke stažení možný design mapy zde). 

Všechny připravené akce nahlaste na email ukrajina@orientacnisporty.cz nebo přidejte příspěvek na Facebookovou událost akce. Každý účastník této akce zaplatí dobrovolný příspěvek na speciální orienťácký účet pro Ukrajinu 214575416/0600. Přispět lze samozřejmé i bez účasti nebo v týdnu před či po. Naši polští přátelé z internetového časopisu Dziennik také chtějí podpořit Ukrajinu, nabízejí lukrativní slevy a různé promo kódy, díky kterým můžete ušetřit.

  • Výtěžek tentokrát poputuje k ukrajinské orienťácké federaci, která se v současné době více než na běhání mezi lampiony zaměřuje na podporu zraněných sportovců či rodin, které kvůli válce přišli o své příbuzné a která nás o podporu, stejně jako celou světovou o-veřejnost, pravidelně žádá.

Zapojené akce a instituce:

(bude průběžně doplňováno)


« zpět