Přes milion diváků orienťáku na ČT sport v roce 2023

23.11.2023 Matěj Burda Převzato z ČSOS

Přes milion diváků orienťáku na ČT sport v roce 2023

Orienťák na obrazovkách ČT sport se v roce 2023 ukázal ve výborném světle a přilákal přes milion diváků, konkrétně 1 136 000, což předčilo i rok 2021 v čele s domácím Mistrovstvím světa (970 000 diváků).

Základem televizního vysílání byly podobně jako v minulých letech dokumenty z MČR v OB, které ve vysílání doplnily např. reportáže z MS v OB, trail-o nebo MTBO. Z MS v MTBO v Jičíně se navíc vysílal přímý přenos ze sprintu. Novinkou roku 2023 byl nákup televizních práv pro vysílání celé série Světového poháru v OB, v dubnu se tak diváci mohli těšit z přenosů z Norska, v létě z domácích SP a v říjnu se vysílalo z Itálie. Právě tyto přenosy dokázaly výrazně zviditelnit orienťák ve vysílání ČT sport. Nejsledovanější orienťáckým pořadem roku byl přímý přenos z middlu na SP na Kokořínsku, který sledovalo alespoň chvíli 228 tisíc diváků, průměrná sledovanost byla přes 66 tisíc diváků.

Plán vysílání pro rok 2024 je zatím v přípravě, opět by neměly chybět dokumenty z domácích šampionátů, vyjednává se o nákupu televizních práv pro SP a MS v OB a možná se povede připravit i nějaký přímý přenos z domácí scény.

Záznamy orienťáckých pořadů vysílaných na ČT sport najdete na iVysílání:

 

 


« zpět