MS v trail-O bude v Zákupech

30.6.2023 Libor Forst

MS v trail-O bude v Zákupech

Mistrovství světa v trail-O (WTOC) se uskuteční první červencový týden v Česku s centrem v Zákupech.

Celkem je na šampionátu zastoupeno 22 zemí a je přihlášeno 161 závodníků (116 v kategorii Open, 45 v kategorii P - Physically challenged).

Proběhnou čtyři soutěžní dny ve velmi rozmanitém a náročném terénu. Program šampionátu je následující - v pondělí PreO den 1 (Zaječí Důl), v úterý PreO den 2 (Všemily), ve středu jsou štafety (Spálený vrch) a ve čtvrtek TempO kvalifikace (Okřešice) i finále (Zákupy). První tři dny se závodí v obou kategoriích, TempO je společné pro obě kategorie.

V akci bude mnoho velmi zkušených závodníků zejména z Finsko, Itálie, Norska, Švédsko či Slovenska, k favoritům patří i domácí reprezentace.

Loni v Polsku v kategorii Open PreO vyhrál Slovák Jan Furucz, ten ale titul obhajovat nebude, protože letos na šampionátu Senior Event Advisor IOF. Loňský mistr světa Švéd Michael Johansson na startu kategorie P ve dvoudenní soutěži PreO bude. V TempO loni získal titul Nor Sondre Ruud Braten (Ondřej Macek získal stříbro). Ve štafetách v obou kategoriích budou obhajovat tituly české štafety, loni měly sestavu Daniel Locker, Ondřej Macek a Pavel Ptáček, resp. Hana Doležalová, Pavel Dudík a Jana Kosťová.

Českou republiku budou letos reprezentovat v PreO v kategorii P Jana Kosťová, Pavel Dudík, Hana Doležalová, Bohuslav Hůlka, Pavel Šprynar a Milan Lučný, v kategorie Open pak Ondřej Macek, Pavel Ptáček, Tomáš Leštínský, Pavel Kurfürst, Dan Locker, Jiří Kalousek a Šimon Mareček. Do závodu TempO zasáhnou Ondřej Macek, Pavel Ptáček, Dan Locker, Tomáš Leštínský, Jiří Kalousek a Šimon Mareček, sestava štafet bude určena před závodem.

Šéfem pořadatelského týmu je Libor Forst.

Web mistrovství světa najdete zde.


« zpět