ME v trail-o ve Finsku - zlato ze štafet, stříbro z TempO

12.5.2024 Petr Klimpl

ME v trail-o ve Finsku - zlato ze štafet, stříbro z TempO

Mistrovství Evropy v trail-o proběhlo ve Finsku. Česká výprava vybojovala dvě medaile - zlato ve štafetách a stříbro v TempO.

Na startu bylo 131 sportovců ze 17 zemí. Startovala i početná česká výprava.

Na programu byla ve čtvrtek a pátek klasika (PreO), v kategoriích O - Open a P - Physically Challenged. V kategorii Open získal titul Ital Aaron Gaio, druhý byl Nor Geir Myhr Øien a třetí Fin Teemu Niskanen. Z našich závodníků si nejlépe vedla dvojice Šimon Mareček a Ondřej Macek, kteří obsadili 14. a 15. místo (každému z nich se vydařil jen jeden den), Pavel Ptáček byl 24. a Libor Forst 34. V Para získal titul Nor Svein Jakobsen (2. Ola Jansson, SWE, 3. Alejandro Aguilar, ESP), druhý den nevyšel Janě Kosťové, která klesla z druhého na šesté místo, Pavel Dudík byl 14. a Bohuslav Hůlka 22. Druhý den nevyšel ani nejmladšímu účastníkovi šampionátu Albertu Forstovi (14 let), který klesl z výborného 28. na 83. místo (4. mezi juniory).

V sobotu byly tříčlenné štafety opět v obou kategoriích. Skvěle si vedlo trio Bohuslav Hůlka, Pavel Dudík a Jana Kosťová, které v kategorii P získalo jasně mistrovský titul před Švédskem a Ukrajinou. V Open titul získali závodníci Norska, následovaly dva týmy Finska a Itálie, trojice Šimon Mareček, Ondřej Macek a Pavel Ptáček obsadila v redukovaném pořadí sedmé místo (béčko v sestavě Jiří Kalousek, Libor Forst a Pavel Kurfürst bylo 25.).

Na závěr byl závod TempO společný pro obě kategorie. Z dopolední kvalifikace postoupila do finále mezi 36 nejlepších trojice našich závodníků. A ve finále si vedla skvěle. Šimon Mareček se podělil s Finem Petteri Hakalou o druhé místo (vyhrál další Fin Lauri Mäkinen) a získal tak evropské stříbro, úřadující mistr světa v této disciplíně Ondřej Macek byl jen o sekundu za Šimonem a obsadil čtvrtou příčku. Výbornou bilanci Čechů doplnil šestým místem Pavel Ptáček.

Web šampionátu je zde, oficiální výsledky na českém serveru top.yq.cz.


« zpět