Generační výměna přinesla zlatý double

20.7.2022 Libor Forst

Generační výměna přinesla zlatý double

Na dnešním vyhlášení vítězů na MS v trailu zněla jenom česká hymna.

První soutěžní den na MS v trailu byly na programu štafety. Složení a ambice týmu pro kategorii P (dříve Para) byly vcelku jasné, ale o složení týmu pro kategorii Open se vedly dlouhé diskuse. Nakonec padlo rozhodnutí vsadit na mladé, perspektivní, rychlé a neopotřebované mozky. A to se ukázalo jako správné rozhodnutí.

Zatímco v kategorii P bylo v podstatě už před posledními veřejnými časovkami jasné, že po prvních dvou úsecích (H. Doležalová, P. Dudík) si finišmenka Jana Kosťová jde tomuto týmu pro obhajobu zlata z Portugalska, situace v kategorii O byla daleko dramatičtější. Junioři Dan Locker (SRK) a Ondřej Macek (LPU) připravili finišmenovi Pavlu Ptáčkovi (BBM) slušnou, ale nikoli jednoznačnou pozici. Pavel zabojoval a dotáhl výsledek na bednu. Pak vstoupily do hry protesty, z nichž jeden, proti nepřesněmu umístění kontroly 7 jury uznala, a na rozdíl od mnoha situací v minulých letech, kdy nás protesty posouvaly směrem dolů, nás tentokrát zrušení kontroly katapultovalo na nejvyšší stupínek!

Český trail tak prokázal, že si drží stabilně dobrou výkonnost a že ho generační výměna posunula až do nejvyšších pater světového žebříčku.

Výsledky jsou k nalezení zde.

 


« zpět