Dominika Plochová novou generální sekretářkou ČSOS

29.8.2023 Matěj Burda Převzato z ČSOS

Dominika Plochová novou generální sekretářkou ČSOS

Konec srpna přináší na sekretariátu ČSOS velké změny. Novou generální sekretářkou svazu se stává Dominika Plochová.

Dosavadní generální sekretář Jiří Šubrt, který v ČSOS působil od roku 2009, musel ze zdravotních důvodů odstoupit a nastupuje do předčasného důchodu. Již v průběhu roku 2023 proběhlo postupné předávání agendy, aby nástup Dominiky byl bezproblémový. Jirkovi moc děkujeme za odvedenou práci, servis pro všechny orienťáky a přejeme mu hlavně pevné zdraví. Na orienťáckých závodech se společně určitě ještě někdy potkáme. 

A nyní už nezbývá nic jiného, než uvést do funkce novou generální sekretářku ČSOS Dominiku Plochovou, které jsme položili pár otázek.

Jak by ses představila všem, kteří ještě neměli tu čest tě poznat?

S orienťákem jsem začala ve druhé třídě základní školy, a to v pražské Kotlářce, jejíž členkou a už asi osm let i předsedkyní jsem dosud. Kromě závodění jsem se postupně začala v orienťáku angažovat i po trenérské stránce (oddílové žactvo, oblastní žactvo, oddílový dorost…) či organizační stránce (pořádání tuzemských i mezinárodních závodů v různých funkcích). Od května 2021 jsem členkou Výkonného výboru ČSOS a předsedkyní Rady pro rozvoj ČSOS.

Co nás tedy od 31. srpna čeká za změny?

Tak já bych ráda, aby v prvních týdnech po 31. srpnu ideálně žádné změny zvenčí zaznamenány nebyly, protože to by znamenalo, že se mi podařilo tak nějak relativně hladce do té práce zaplout a navázat na Jirkův servisní standard.

Na co by ses chtěla jako generální sekretářka svazu zaměřit?

Nejsem úplně přítel papíru, ten se lehce ztratí nebo polije :-), takže s čím bych ráda začala je nějaká větší digitalizace.

Změní se nějak tým, který teď na sekretariátu pracuje?

Žádnou personální rošádu nečekejte

Jak tě mohou členové ČSOS kontaktovat?

V tomto ohledu se nic nemění, e-mail csos@orientacnisporty.cz bude všem nadále k dispozici, podrobnosti hledejte na webu ČSOS, v sekci Kontakt.

Díky za odpovědi a ať tobě i mnoha dalším přináší práce pro český orienťák více radostí než starostí.


« zpět