Úspěšný výlet po roce čekání

19.4.2021 Libor Forst

Po více než roce se české reprezentaci opět otevřela možnost vycestovat za trailem za hranice a výlet to byl velmi úspěšný.

Zkušený stavitel Krešo Keresteš s podporou Jána Furucze postavil ve svých oblíbených krasových terénech dvoudenní závody Rak TrailO 2021. Mapa finského mapaře Petteriho Hakaly by sice na několika místech potřebovala drobná zpřesnění, o čemž svědčí několik kontrol s pouze lehce nadpoloviční úspěšností, ale většina závodníků si hlavně užívala možnost konečně závodit jinak než na počítači.

Na závody se nakonec podařilo dorazit kromě místních a necelé desítky Čechů i Britovi Nickovi Barrablemu a prakticky kompletní reprezentaci Itálie, takže konkurence byla velmi slušná. A Češi se v ní rozhodně neztratili a vyhráli ve všech kategoriích - v Open Pavel Ptáček (BBM), v Para Jana Kosťová (KVP) a v Juniorech Šimon Mareček (LPU). Hlavně výkon juniorských nadějí, které se k trailu dostaly díky on-line závodění v TORUS cupu, nás velmi potěšil. Ondřejové Macek a Pipek (oba LPU) obsadili v Juniorech 3. a 5. místo a Šimon byl dokonce celkově čtvrtý v pořadí bez rozlišení kategorií.

Na závodech prošel také úspěšnou první zkouškou při reálném závodě nový systém ražení vyvinutý ve spolupráci L. Forsta, J. Furucze a M. Lockera a připravovaný pro naše WTOC 2023. První dva jmenovaní se podíleli na pořádání a zpracování výsledků závodu.

Výsledky: E1, E2, celkové


« zpět