Prvním závodem po koronaviru bude MČR na klasice

30.5.2020 Hana Doležalová

MČR na klasice proběhne 13. - 14. června ve Dvoře Králové a Rudníku.

Letošní sezóna byla zastavena ještě dřív, než se vůbec stihla rozjet. Naštěstí se opatření ohledně shromažďování osob a sportování postupně více a více uvolňují a je tak možné závody opět začít pořádat. Protože první březnové poháry nebylo možné přesunout na pozdější termíny (terény jsou v tuto dobu zarostlé vegetací), bude otvírákem sezóny rovnou MČR v PreO za pořadatelství OAV. Pro závodníky je důležité, že celý víkend proběhne ve stejném a tedy plnohodnotném formátu, který byl naplánován pro původní květnový termín.

Jak tedy bude závodní víkend vypadat?

V sobotu dopoledne ve Dvoře Králové nejprve přijde na řadu závod TempO, který je součástí Českého poháru. Závodníky čeká 5 stanovišť, na každém se bude řešit 5 úloh. Terénem je příměstský les ukrývající zbytky po zaniklé těžbě pískovce. Po této "rozcvičce" bude odpoledne následovat první etapa MČR na klasice, které je letos dvouetapové. Závodníci se mohou těšit opět na lesní prostor, pískovcové skalky a terénní tvary. Čeká nás prostor, který pro orienťák dosud nebyl nikdy použitý. Řešit se bude 27 kontrol a 2 časovky.

V neděli se dějiště druhé etapy MČR přesune do 15 km vzdáleného Rudníku (pozor na objížďky, cesta se protáhne). Zde bude následovat opět 27 kontrol a 2 časovky. Na rozdíl od soboty se bude závodit převážně na negativních tvarech, jámách po těžbě zlata.

Dvě rozmanité etapy v součtu dají odpověď na otázku, kdo získá titul pro rok 2020? Obhajujícími šampiony jsou Kosťová (para) a Forst (open).

Veškeré informace, předchozí mapa prostoru jsou v ORISu. Přihlášky jsou do 10.6.


« zpět