Mistrovské tituly na klasice pro rok 2020 rozděleny

15.6.2020 Hana Doležalová

13. - 14. 6. Proběhlo ve Dvoře Králové a Rudníku MČR na klasické trati. Mistry republiky se stali Jana Kosťová (Para) a Pavel Ptáček (Open), kategorii Junior ovládl Radomír Tichý.

Letošní první závodní víkend byl zároveň Mistrovstvím ČR na klasické trati. Tým pořadatelů z Orienteering Adventure pod vedením stavitele tratí Tomáše Leštínského připravil letošní MČR jako dvouetapové. Sčítal se sobotní závod ve Dvoře Králové a nedělní v Rudníku. Součástí závodního víkendu bylo v sobotu dopoledne TempO zařazené do Českého poháru. Tato rychlostní disciplína se odehrála v příměstském lese, který k orientaci nabídl v podstatě jenom vzrostlý borovicový les a vrstevnicové tvary. Mapově to tedy bylo náročné TempO. Zvítězil Ján Furucz ze Slovenska, druhý byl Pavel Ptáček (BBM), třetí Pavel Kurfürst (FSP).

Odpolední program pokračoval první etapou MČR v PreO. Za letního horkého a dusného počasí, doprovázeného hřměním, bylo nejprve třeba zdolat cestu na kopec na start (vozíčkáři děkují svým asistentům!), poté už trať pokračovala z kopce po dobře sjízdné lesní pěšině. Oproti dopoledni do mapy přibyla černá barva a v první polovině závodu se řešily hlavně skalky, kameny a srázy ve svahu nad pěšinou. Závěr trati patřil opět jemným vrstevnicovým detailům v bílém lese. Pořadí po prvním dni bylo Furucz, Ptáček, Locker Daniel, ale bodové odstupy byly do sedmého místa minimální a vše tak bylo otevřené pro nedělní den.

Nedělní etapa proběhla v lese nad Rudníkem. Na začátek možná překvapilo několik dalekonosných kontrol přes údolí, poté se pokračovalo až do cíle lesem. Lesem plným jam a prohlubní, sem tam kupka a terénní tvary. Závod to byl obtížný, do jam příliš nebylo vidět a dalo hodně práce si z dostupných podkladů (mapa + popisy + to co vidím) poskládat správný celkový obrázek terénu. Nejlépe se to povedlo Pavlovi Ptáčkovi (BBM) a zaslouženě si tak dokráčel po stříbrech z minulých let pro premiérový mistrovský titul. Bednu udržel a druhé místo získal Dan Locker (SRK), třetí byl celkově Ján Furucz (SVK), ale bronzovou medaili v rámci MČR získal (díky výbornému výkonu právě v neděli) skokem z osmého místa po prvním dni Martin Locker (SRK). Kategorii Para ovládla Jana Kosťová (KVP) před Hanou Doležalovou (VRL) a Miroslavem Špidlenem (KVP). V kategorii Junior se účastnilo i několik nováčků, nejlepší byl Radomír Tichý (SHK), druhá Markéta Hanušová,  třetí Kateřina Hanušová (VRL obě).

Výsledky a mapy s řešením: http://www.o-adventure.cz/


« zpět