Závěr sezóny

11.11.2016 Libor Forst

Na konci října proběhla závěrečná série závodů pod taktovkou SRK a poprvé také jednaly orgány sekce.

28. října měl být významný den nejen pro ČR, ale hlavně pro sekci trail-o. Konalo se jednak první Shromáždění sekce a jednak první MČR ve štafetách. Shromáždění proběhlo úspěšně, zvolilo nové vedení sekce a jeho Usnesení najdete v nové sekci Dokumentů. Zato MČR už tak úspěšné nebylo. Pořadatel zvolil asi nejnezáživnější a nejméně přesnou mapu ze svých jinak vysoce kvalitních a bohatých zásob, což se na úrovni závodu dost podepsalo. Naštěstí to alespoň neovlivnilo předpokládaný výsledek (1. SRK, 2. ZAK a 3. FSP).

V sobotu si všichni spravili chuť na dvojici závodů pořádaných právě čerstvými mistry. Přestože to byl jejich křest, co se rozsahu a významu závodu týče, zvládli to skvěle a postavili dva pestré, nápadité a férové závody. I nedělní závěrečný závod Českého poháru ve stejném prostoru, ale s jiným hlavním rozhodčím a stavitelem, splňoval podobné parametry až na nepříjemnou kaňku v podobě kontroly, kterou HR odmítl zrušit nazvdory doporučení vlastní jury...

Závody uzavřely letošní ročník dlouhodobých soutěží, který ovládli mistři světa. Rekordní čtyřletou sérii na čele v klasického rankingu přerušil Ján Furucz (ZAK) naopak historicky prvím "double", když v Tempu těsně porazil bratra Dušana, jenž si to ale vynahradil vítězstvím v Poháru (viz rychlý přehled vítězů).

V neděli také proběhlo první jednání nového pětičlenného vedení sekce, jehož zápis také najdete ve výše zmíněné sekci Dokumentů. Vedení mj. rozhodlo o vítězech ankety ČSOS (Kurfürst, Hůlka) a o nominačních kritériích pro rok 2018.


« zpět