Sezóna 2019 je minulostí

4.11.2019 Hana Doležalová + Libor Forst

Poslední letošní závody proběhly o prvním listopadovém víkendu. V sobotu uspořádalo LME dva závody ve Mšeně, v neděli pak MFP závěrečný závod v Průhonicích.

Sobotní Mšeno se zahalilo do Dušičkového počasí, v průběhu závodu v TempO pršelo, stupňů bylo pár nad nulou a tak bylo třeba dávat dobrý pozor při otáčení slepených mokrých mapek na jednotlivých stanovištích. Někteří závodníci proto místo obvyklé volné sady volili tu svázanou. Stavitelskou premiéru si odbyl Jiří Kalousek, pro první polovinu závodu využil technických detailů v Lázních Mšeno, tu druhou situoval do začátku skalnatého údolí Hlovec.  Závod v PreO pak plynule navázal v Hloveckém údolí. Mirek Šimek připravil 25 kontrol situovaných převážně na skalních srázech, v mělkých údolíčkách a na plytkých nosících. Různé části obou závodů a různé přístupy stavitelů závodníkům různě ne/sedly. Celkově se hodně chybovalo. Vítězně z toho v součtu obou závodů vyšel Libor Forst (MFP), druhý byl Dušan Furucz (ZAK), třetí Ján Furucz (SVK). V Para Hana Doležalová (VRL), Pavel Šprynar (KVP), Mirek Špidlen (KVP).

Po závodě také proběhlo Shromáždění sekce, které zhodnotilo letošní sezónu, potvrdilo ve funkci stávající vedení sekce a zvolilo delegáty na valnou hromadu ČSOS (Libor Forst, Pavel Ptáček, Šimon Mižúr).

 

V neděli se odehrál poslední závod sezóny v Průhonickém parku za pořadatelství MFP. Libor Forst postavil PreO. Stejně jako v sobotu, i zde nebyly incidence v mapě zcela přesné a i zde se hodně chybovalo. Na stupně vítězů se probojovali reprezentanti tří zemí – mezi vítězného Jacka Wieszaczewského (POL) a Pavola Bukovace (SVK) se protlačil Jiří Kalousek (FSP). V Para vyhrála Jana Kosťová před Milanem Lučným a Bohuslavem Hůlkou (všichni KVP). Zajímavostí byla závodní premiéra ostrého testování elektronického ražení pomocí NFC čipů a mobilů. Některé technické i organizační detaily bude třeba po zkušenosti z reálného závodu ještě doladit, ale většina závodníků ražení zvládla bez problémů a pro pořadatele jsou značnou výhodou okamžité výsledky s minimální přípravou.

Eva Tomanová si zkouší ražení

Závody uzavřely také letošní ročník Českého PRE-O poháru. V kategorii Open zvítězil Libor Forst před Dušanem Furuczem a Pavlem Ptáčkem (BBM), v Para pak Jana Kosťová před Hanou Doležalovou a Bohuslavem Hůlkou.


« zpět