Rozdány individuální mistrovské tituly pro rok 2019

19.5.2019 Hana Doležalová (+Libor Forst)

Obě individuální mistrovství ČR proběhla tento víkend pod taktovkou oddílu OAV v Přepychách a Novém Městě nad Metují.

Prvním letošním závodem MČR bylo sobotní TempO. Závod byl rozdělen na dvě části. Dopolední v centru obce Přepychy se stanovišti v typicky parkovém terénu. Odpolední část nás zavedla do skalnaté průrvy nad obcí, kde se konal loni závod na klasické trati (příslušnou výjimku SK pořadatelům udělila). Závod tak prověřil komplexní připravenost závodníků. Dopoledne i odpoledne bylo třeba vyřešit šest stanovišť po šesti úlohách, v součtu 72 úloh, které rozhodly o pořadí na stupních vítězů. Obtížnost obou etap byla hodně nevyvážená, dopolední vítěz měl čas 139 s a 1 chybu, odpolední vítěz čas 286 s a 7 chyb. Mistrem ČR se stal Dušan Furucz závodící za OK Netopýr Zákupy (ZAK), na stříbrnou příčku se po velkém progresu v odpolední části vyhoupl Pavel Ptáček (BBM), bronz vybojoval, zejména díky výbornému výkonu v dopolední části, Pavel Kurfürst (FSP). Současně byl vyhlášen Pohár starostky Přepych pro kategorii para. Vítězkou se stala Jana Kosťová před Hanou Doležalovou a Bohuslavem Hůlkou. Mezi juniory zvítězil Albert Forst, druhá byla Anežka Šimková.

Velké díky patří právě paní starostce Zdeňce Seidelové, která jménem Přepych převzala nad závodem záštitu a podpořila MČR v maximální možné míře.

Mistrovský víkend pokračoval v neděli závodem na klasické trati s centrem v Novém Městě nad Metují. Závodníci řešili 27 úloh v Klopotovském údolí charakteristickém četnými orientačními detaily, zejména skalkami a srázy. Terén klasiky byl pro trail nový a velmi vhodný. Škoda jen, že na několika místech bylo znát, že mapa byla původně "pěšácká" desítka. V kategorii open získal mistrovský titul Libor Forst (MFP), na stříbrný double dosáhl Pavel Ptáček (BBM), třetí skončil Šimon Mižúr (LME). V kategorii para se mistryní republiky stala Jana Kosťová (KVP), stříbro získala Hana Doležalová (VRL), bronz putuje opět do KVP zásluhou Bohuslava Hůlky. V kategorii junior zvítězila Anežka Šimková, před Albertem Forstem a Marií Kurfürstovou.

Oba dva závodní dny provázelo teplé slunečné počasí. Celkově se v průběhu obou dní zúčastnilo 50 závodníků, včetně Slováků (ti měli nedělní Pre-O vyhlášené jako mistrovství Slovenska – titul si odvezl Ján Furucz), závodníků z Polska (odtud dorazila i početná skupina vozíčkářů) a skupinka orienťáků z Náchoda, pro které to byla první zkušenost s trail-o (a líbilo se jim). Celý závodní víkend připravil Tomáš Leštínký (OAV) ve spolupráci s Robertem Müllerem.

Výsledky, řešení: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=5212


« zpět