První letošní velké zlato pro český orienťák

4.5.2018 Libor Forst

První letošní velké zlato pro český orienťák

Na ME na Slovensku nejprve cinklo stříbro pro Janu Kosťovou a poté naše týmy dominovaly v závodě štafet.

V závodě na klasické trati prodala Jana Kosťová vynikající formu a porazila skoro celé startovní pole včetně několikanásobných mistrů světa ze Švédska (Oly Janssona a Michaela Johanssona). Nestačila jen na ruského kolegu vozíčkáře Pavla Shmatova. V kategorii Open dosáhli velmi dobrého výsledku T. Leštínský (13.) a především věkem junior Dan Locker (14.).

Svátek práce jsme oslavili neobvykle tvrdou prací v lese při závodě TempO. Bratři Furuczové připravili výrazně těžší závod, než bývá obvyklé, a vylámala si na něm zuby řada favoritů (např. jinak vynikající Marit Wiksell ze Švédska). Do finále se tak probojovali jen Pavel Kurfürst (27.) a Libor Forst (31.).

Zlatým hřebem prodlouženého víkendu však byl o den dříve závod štafet na devínském hradě. Všechny čtyři české štafety se v neredukovaném pořadí vešly do pátého místa, což je výsledek, který nám může závidět celý svět! V kategorii Open dělily obě naše štafety (D. Locker, Kurfürst, Leštínský a Kalousek, Forst, T. Locker) na 4. a 5. místě pouhé 3 vteřiny, v kategorii Paralympic byla naše druhá štafeta (Lučný, Špidlen, Hůlka) na 4. místě naprosto nečekaně vyrovnaným soupeřem první švédské i ruské štafetě, zatímco první štafeta ve složení H. Doležalová, P. Dudík a J. Kosťová tyto štafety o více než minutu porazila.

Kompletní výsledky najdete na webu závodu.


« zpět