Podzimní část sezóny zahájena ve Vrchlabí

10.9.2019 Hana Doležalová

Minulý víkend byla zahájena podzimní části sezóny a Českého PRE-O poháru.

Tradičně v první polovině září a tradičně ve Vrchlabí proběhl již 22. ročník Přeboru Krkonoš v orientačním běhu pro lidi se zdravotním postižením a veřejnost. Z původně ryze rychlostního orienťáku na vozících se v posledních letech stává akce, jejíž nedílnou součástí je i závod v TempO či PreO.

Letos mohli závodníci díky spojení sil pořadatelů z OAV, VRL a Jirky Severýna absolvovat TempO, PreO, skorelauf, nebo kratší trasu pro začátečníky s pevně daným pořadím kontrol. Start i cíl všech závodů byl přímo před budovou KCEV Krtek, ve kterém jsme díky partnerovi závodu Správě KRNAP našli perfektní zázemí a mohli si užít tratě v přilehlém zámeckém parku a klášterní zahradě.  TempO mělo 5 stanovišť po 5 úlohách. Nejlépe se s nimi vypořádal polský reprezentant Jacek Wieszaczewski, následovaný svou kolegyní Joannou Puternickou a Dušanem Furuczem (ZAK). PreO proběhlo formou A-Z (závodník určuje, zda lampion stojící v terénu souhlasí se zákresem v mapě (A), nebo nikoliv (Z). Volba této formy závodu se ukázala jako adekvátní k orientačně snazšímu terénu zámeckého parku. Byli to právě medailisté, kteří prošli všech 26 kontrol bez chyby a o pořadí tak rozhodovala časová kontrola. Zvítězil Jiří Kalousek (FSP), druhý byl Jacek Wieszaczewski, třetí Jana Kosťová (KVP). Jana tím pádem zvítězila mezi para závodníky, kde byla následována Bohuslavem Hůlkou a Milanem Lučným (oba KVP). V součtu obou závodů zvítězil Jacek Wieszaczewski, druhý byl Jiří Kalousek a třetí Jana Kosťová. Ve skorelaufu si nejlépe vedl Petr Krystek, před Bohuslavem Hůlkou (jeho výkon zaslouží ocenění, časový limit využil na maximum, dokázal sesbírat všechny kontroly a jel na mechanickém vozíku), třetí byl Milan Lučný. Obdivuhodný výkon předvedla i čtvrtá Monika Rozsypalová, závod absolvovala stejně jako Bohouš vlastními silami a nechala za sebou řadu dalších závodníků.

Všem vítězům přišel, jak je milou tradicí, pogratulovat a předat ceny starosta města Vrchlabí Jan Sobotka, který ocenil výkony padesátky účastníků Přeboru Krkonoš absolventskými diplomy.

Letošní ročník se i díky počasí vydařil a závodníci odjížděli spokojení. Věříme, že se ve velkém počtu sejdeme i příští rok. Nebude to však na Přeboru Krkonoš, ale na Memoriálu Petry Severýnové, vrchlabské rodačky, pravidelné účastnice, organizátorky a duše závodu.

Výsledky jsou na webu: http://o-adventure.cz/

Fotky: https://hartanet.rajce.idnes.cz/22.Orientacni_beh_Vrchlabi_8.9.2019/

 https://hory200.rajce.idnes.cz/Prebor_Krkonos_-_Vrchlabi_8.9.2019/


« zpět