Nové trailové vybavení poprvé v akci na YO!campu

12.8.2019 Libor Forst

Nové trailové vybavení poprvé v akci na YO!campu

Třicítka mladých orienťáků se minulý týden sešla v Ekocentru v Oldřichově v Hájích na soustředění pořádaném ČSOS. Součástí programu byl rovněž ukázkový trailový závod, kde byla poprvé v praxi použitá technika zakoupená letos z prostředků sekce.

Na programu kempu byla celé řada přednášek a workshopů z nejrůznějších oblastí a ukázkových tréninků. S pořadateli (J. Picek, J. Kubátová) jsme se dohodli, že by bylo zajímavé a přínosné přiblížit mladým orienťákům naši disciplínu.

Závod měl formát one-man relay - závodníci nejprve absolvovali tempový klastr s pěti úlohami a poté sprint (30 minut na 20 A-Z kontrol). Na obou částech závodu (tj. jak pro měření na časovce, tak pro ražení v lese) se používal systém ANT, a to mj. na mobilech zakoupených letos z prostředků sekce pro potřeby pořadatelů závodů.

Klasická část nejlépe vyšla Barboře Vyhnálkové (RIC), která udělala jen jednu chybu, a to na poslední kontrole díky nedostatku času (kontrolu dokonce razila v čase 30:00.36, takže přišla o dva body resp. 120 s). TempO klastr nejlépe zvládla Marie Kalousková (DKP) - uplatnila zde svoje větší zkušenosti, takže ji nevykolejilo "kilometrové" Zetko na jedničce ani zopakovaná odpověď na poslední úloze. Nicméně vyrovnaným výkonem v obou částech se na celkové první místo prosadil Jakub Vlášek (TAP).

K nahlédnutí celkové výsledky a detailní analýza tempa a mapy s řešením tempa a sprintu.

 Příprava ražení na startu [Foto: Jana Kubátová]TempO klastr [Foto: Jana Kubátová]


« zpět