I z lotyšského WTOC veze reprezentace medaile

12.8.2018 Libor Forst

I z lotyšského WTOC veze reprezentace medaile

Naše Para reprezentace potvrdila na letošním MS svoji extra třídu ziskem stříbrné medaile ve štafetě a ani Open závodníci se nenechali zahanbit.

Do Lotyšska jsme odjižděli s obavami, protože loňské pre-WTOC závody byly postavené jako tradičně jen na záměrných liniích. Na rozdíl od loňska ale advisoři (Hannu Niemi a Anna Straube) kvalitu pohlídali, takže drtivá většina kontrol byly pěkné a férové problémy.

Začínalo se Tempem v daugavpilské pevnosti a tentokrát se povedlo celé české čtveřici vybojovat finále, které nejlépe zvládl Pavel Kurfürst (14.).

Dva dny klasiky nás zavedly do písečných dun podobných těm, co známe třeba z Kristianstadu. První den se vydařil skvěle a v Open jsme drželi 6. (Kurfürst) a 8. (Forst) místo s plným bodovým ziskem, v Para sice s několika chybami, ale zato všichni do 7. místa. Druhý den se nám už bohužel tolik nevydařil, nicméně Pavel Kurfürst desítku udržel (8.) a Jana Kosťová s Bohoušem Hůlkou na velké bedně zůstali.

Závěrečné štafety nabízely velké drama na závěrečném TempO stanovišti, do nějž naše štafety šly z 2. a 4. místa. TempO bylo ale natolik těžké, že ani nejlepší závodníci ho neměli čisté a rychlé, takže s pořadím ve skutečnosti už nijak zásadně nezamíchalo. Výsledkem byly medaile pro obě naše štafety, stříbrná pro Para a bramborová pro Open.

MS se povedlo i z hlediska organizace, na rozdíl od loňska vše fungovalo velmi dobře, a to včetně českého systému ANT pro měření časovek a Tempa, díky němuž pořadatelům fungovalo skvěle i on-line publikování výsledků.

Česká reprezentace po závěrečném ceremoniálu


« zpět